ایزوگام(ایزولاسیون)

#1
ایزوگام و کاربردهای آن
ایزوگام و کاربردهای آن :یکی از مشکلات اساسی که در اکثر سازه ها و ساختمان ها به چشم میخورد مشکل نم و رطوبت است که گاهی اوقات خسارات جدی را به ساختمان وارد میکند.
یکی از راهکارهای مقابله به آن عایقکاری رطوبتی است. در ایران قبلا از قیرگونی برای عایق کاری بام ساختمان ها استفاده میشد اما با پیشرفت علم و فناوری این روش جای خود را به عایق های پیش ساخته که به آنها ایزوگام میگویند داده است که از این عایق ها در اکثر مراحل ساخت استفاده میشود.
ایزوگام پوشش مقاومی از قیر و الیاف مصنوعی است. که با اعمال گرما و حرارت به سطح موردنظر چسبانده میشود و از نفوذ آب و رطوبت به لایه زیرین خود جلوگیری میکند.
این فناوری در راستای ایمن سازی ساختمان ها در برابر نم و رطوبت حاصل از بارش های فصلی است.
کاربردهای ایزوگام:
ایزوگام پوشش مقاومی از منسوجات مصنوعی است.امروزه ایزوگام های مختلفی ساخته شده اند که هرکدام داراری خصوصیات ویژه خود هستند و کاربردهای متفاوتی دارند برای مثال از ایزوگام های فویل دار برای عایق سازی پشت بام استفاده میشود اما همانطور که قبلا در مورد آن صحبت شد ایزوگام ها علاوه بر عایق کاری پشت بام در اکثر مراحل ساخت استفاده میشوند.
موارد کاربرد ایزوگام:
سقف و پشت بام ساختمان های مسکونی و غیر مسکونی
پی ساختمان و فوندانسیون های در تماس با رطوبت
استخرهای شنا و استخرهای پرورش ماهی و کشاورزی
مراکز آبی و تفریحی
مخازن آب و مخازن غیر نفتی
سرویس های بهداشتی و آشپزخانه ها
پایه ستون
سازه ها و تاسیسات دریایی
باند فرودگاهها
عایق کاری پلها
منبع:http://sepidbamalborz.ir/blog
دوستانی که تمایل دارندد اطلاعاتی در زمینه ایزوگام و انواع ایزوگام و همچنین قیمت ایزوگام کسب کنند به وب سایت http://sepidbamalborz.ir مراجعه کنند.